05201710Cs

Betűméret

Megjelenés

Profil

Menüstílus

Kezelőpanel

„48 öröksége” című vetélkedőn vettünk részt

A Debreceni Kossuth Társaság és a Magyar Honvédség 5. Bocskai István Lövészdandár történelmi versenyt hirdetett, amelynek döntőjét 2010. március 16-án a debreceni Kossuth Laktanyában tartották. Az ez évi verseny Kossuth Lajos emigrációban eltöltött éveinek eseményeire fókuszált.

Az iskolából 6 csapatunk nevezett be, amelyből egy írásbeli feladat elkészítése után 2 csapatunk jutott a döntőbe, ahol 8 középiskola diákjai mérték össze tudásukat. 6 részfeladatos kérdéssor megírása után bemutatták és megtekintettük a laktanya múzeumát, mindeközben a zsűri kijavította majd értékelte a megoldásokat. Mindkét csapatunk nagyon szépen szerepelt. Nagy Szabolcs, Soltész-Nagy Ákos, Szilágyi Mihály 11. C osztályos tanulók a 2. helyezést szerezték meg ügyes és pontos feladatmegoldásaikkal, míg a 10. B osztályos Módis László, Nagy Ákos és Szécsi Ákos diákjaink 4. helyezést értek el. Oklevelet és hasznos könyveket nyert mindkét csapat.

Ezúton is gratulálunk diákjainknak!

 

 

Digitális évkönyvek

Könyvtár

Reformáció emlékév

Régi honlap