Hírek
Szövegkinézet
  • Kisebb Kicsi Közepes Nagy Nagyobb
  • Alap Helvetica Segoe Georgia Times

Hordozható müon-detektor környezeti vizsgálatokhoz

Sikeresen pályáztunk hordozható müon-detektor készítésére az EMMI által meghirdetett „Út a tudományhoz” pályázat keretében. A négy diákból álló kis csoport a DE Fizika Intézetének irányításával önálló mikro-kutatásokba kezdett. Az elméleti háttér megismerése után a résztvevő tanulók: Jakab László, Nagy Sándor, Tóth Imre és Pethő Zsombor egy működő müon detektor elkészítésében vettek részt.

Hasznos volt a munka, hiszen nem csak elméleti tudásuk, hanem kézügyességük is sokat fejlődött. A részecskefizika mellett a forrasztás, az elektronika és a technikai megvalósítások nyújtotta kihívással is meg kellett birkózni a fiúknak. A munka még nem ért véget. A detektort diákjaink a jövő tanévben tekinthetik meg és próbálhatják ki, egy projekt-nap keretében. Köszönjük a mentorálást Bán István Tanár Úrnak, valamint a DE oktatójának, iskolánk egykori diákjának, Dr. Ujvári Balázsnak és tanítványainak.

Detektor

Az összeállított detektor

 

forrasztás forrasztás

Az érzékelésért felelős nagyon vékony vezetők forrasztása

 

munka

Munka közben – forrasztás

munka

Az állványzat összeállítása

 

A program támogatója:

út a tudományhoz logo

 

Digitális napló

napló

Órarend

Könyvtár

Névnap

2019. március 26. kedd
Emánuel, Larissza
05:22 17:55

Holnap
Hajnalka, Alpár
napja lesz.

Tehetségpont

Hatartalanul

Út a tudományhoz

út a tudományhoz logo

Látogatók

;