Sticky

Négy diákunkkal vettünk részt a XXIV. Árokszállásy Zoltán Országos Biológia Verseny döntőjében február 17-18-án a miskolci Földes Ferenc Gimnáziumban. A döntőbe a több mint 600 diák közül a három kategóriában 72 diák került. A pénteki napon egy 120 pontos teszt, és egy 20 pontos (300 faj alapján összeállított) fajismereti feladatOlvass tovább

Az utolsó tanítási héten rendkívüli filmélményben volt része ifjúságunknak. „Adjátok vissza a hegyeimet” Alapítvány szervezésében ugyanis a refisek három évfolyama a Magyar menyegző című filmet nézte meg az Apolló moziban. Köszönjük szépen a felajánlást, ezt emlékezetes és sokakat meggazdagító programot.Olvass tovább

A tanév utolsó napjai már nem a szilenciumokról szóltak, hanem a közösségi együttlétekről. Kedden a főapparitorok szerveztek izgalmas, játékos vetélkedőt diáktársaiknak. Szerdán a grilles vacsora az eső miatt – sajnos – nem készülhetett a belső udvaron, de a fúvósötös koncert hangjai figyelmet kaptak és felüdítően hatottak a nyáresti hangulatban. (NagyOlvass tovább

Eddig mindig csak a gimnazisták hallhatták tehetséges fiataljaink muzsikálását, de ezúttal két tizenegyedikes diákunk, Kis-Simonka Luca és Erős-Joó Kristóf lementek a kisebbekhez, hogy az általános iskolásokat meglepjék egy jó hangulatú közös énekléssel. Olyan jól sikerült a közös produkció, hogy a szünet végére nem csupán a tapstól, hanem a gyerekek énekétőlOlvass tovább

„A tudatos döntések ma aprónak tűnnek, de holnap egy jobb jövőt építenek.” mottóval hívtuk iskolánk diákjait az idei egészségnapi programokra, ahol a mozgás, a közösség, a játék és a fenntartható szemlélet kerül a középpontba. Az volt a célunk, hogy tizenéveseink élményeken keresztül tapasztalják meg, mennyire fontos a testi-lelki egészség, azOlvass tovább

A 10. B osztály csapata június 17-én kihelyezett egészségnapon az Éld+ program keretében, a Debreceni Református Kollégium Baráti Köre támogatásával bringás kiránduláson vett részt. Kiindulópontjuk Tivadar volt – Tarpa, Márokpapi, Csaroda templomai és csodás környezetük fért bele az egynapos programba. A 2024-ben „az év bicikliútja” címmel elismert beregi kört osztálykirándulásOlvass tovább

Régi hagyomány iskolánkban, hogy egykori diákok, lelkipásztor-szülők és az iskolához kötődő vendég szolgálattevők látogatnak el hozzánk színt hozva lelki életünkbe. Idén Kiss János baptista lelkipásztor az ökumené jegyében, valamint az egykori diákok: Nagy Gábor (Szabadságtelep), dr. Csorba Dávid (kollégiumi múzeumigazgató), Gál-Győri Márta (Debrecen), Péter-Szarka László (Egyetemi Gyülekezet). Természetesen meghívtuk aOlvass tovább