Idén is megrendeztük Diáknapot, amely változatos programokkal és izgalmas lehetőségekkel várta a diákokat. A nap Kahoot-kvízzel indult az osztálytermekben, ahol a tanulók játékos formában mérhették össze tudásukat. Ezt követően érdekes előadások következtek. Dr. Gelencsér András, a Pannon Egyetem akadémikusa és egyetemi tanára a „Fenntartható fejlődés: Háttal a valóságnak” című előadásábanOlvass tovább

Idén a 11.B osztály készítette el iskolánk március 15-i ünnepi műsorát, amelyet a reggeli áhítat, belső szabadságról szóló elgondolkodtató üzenete után tekintettünk meg a Kollégium történelmi helyszínén, az Oratóriumban. A diákok sokszínű és tartalmas előadással emlékeztek meg a szabadságharc hőseiről és a forradalom eszméiről. Az egykori budapesti események dramatizált formábanOlvass tovább

A Debreceni Református Kollégium Gimnáziuma és Diákotthona 2026. február 21-én tartotta jótékonysági gáláját a Debreceni Református Egyetemi Templomban. A generációk találkozása átszőtte az est egészét. Főtiszteletű dr. Dr. Fekete Károly püspök úr a Kollégiumi Kántussal érkezett, köszöntőjét a tálentumok példázatából bontotta ki. A Kántus híres diákunk, a 260 évvel ezelőttOlvass tovább

A hétfői napunk a Dóczyban kezdődött, ahol reggeli áhítaton szolgáltunk a zenekarral. A hétre hangolódást Johnathan Tanár úr igei gondolataival kezdtük. Feltöltődést adott a lelkünknek, hogy hangszerek kíséretével együtt énekelhettünk a Dóczys diákokkal.” /Kis-Simonka Luca/Olvass tovább

Iskolai sítáborunkat idén is Ausztriában rendeztük meg, ezúttal február 2–7. között. 75 tanulónk élvezhette a gerlitzeni sípályákat. A kezdő és haladó csoportok mellett táborunk új színfoltja volt a snowboardoktatás is. A boardozás technikájának elsajátítását volt refis diákunk, dr. Vincze Balázs segítette. Hóesésben és napsütésben egyaránt síelhettünk, miközben gyönyörködhettünk a hófödteOlvass tovább

A régi hagyományokat újragondolva a félévkezdő csendesnapok hitmélyítő alkalmakat jelentenek négy napon át: két reggeli alkalom az Oratóriumban, a szombati précesz és a vasárnapi úrvacsorás istentisztelet. Idén is olyan igehirdetőket hívtunk, akik több szálon kötődnek iskolánkhoz szülőket vagy egykori refis diákként. Mindig felemelő érzés amikor a generációk találkoznak, valamint felelevenítődnekOlvass tovább

Kedves szülők, egykori diákok, érdeklődők! 2026. február 21-én, szombaton 16:00 órai kezdettel Jótékonysági gálát szervezünk az Egyetemi Templomban, melyre nagy szeretettel hívjuk Önöket és családtagjaikat. A rendezvényt megnyitja főtiszteletű dr. Fekete Károly, a Tiszántúli Református Egyházkerület püspöke. Az alkalom egyik célja, hogy betekintést nyerhessenek gimnáziumunk kulturális életébe, s bemutatkozhassanak tehetségesOlvass tovább

A magyar kultúra napján egy különleges élményben volt részünk. Gimnáziumunk 12.A osztályos diákjai a 130. zsoltár dallamára énekelték el a Himnuszt, miután Kovács Gergely tanár úr megemlékezett egykori diákunkról, Kölcsey Ferencről. Jó volt együtt énekelni nemzeti imádságunkat a megszokottól eltérő formában, ami egyszerre volt megható, felemelő és közösségformáló.Olvass tovább

Gyorsan peregnek a hetek és hamarosan itt a félévkezdő csendesnapok ideje, amelyeket a január 29 és február 1. között tartunk meg. A korábbi hagyományoknak megfelelően: csütörtökön és pénteken az első órában két egykori refis, immár szülő-lelkipásztor, szolgál majd a diákok között igehirdetéssel. Szombaton este a précesz keretében Gál Álmos keramikusOlvass tovább