Biológia:

Biológia OKTV (felkészítő tanár: Uherkovich Zoltán)
Adorján Dávid 12. b II. forduló
Czina Péter 12. b II. forduló
Kocsis Janka Ilona 11. b II. forduló
Kozma Ferenc 11. b II. forduló
Mindák Fabiána 11. d II. forduló
Árokszállásy Zoltán Országos Biológia-Környezetvédelmi Verseny (felkészítő tanár: Uherkovich Zoltán)
Kocsis Janka Ilona 11. b 18. helyezett (országos döntőben)
Szabó Szonja Zsófia 10. b 18. helyezett (országos döntőben)
XXI. Xantus János Környezetismereti Vetélkedő (Kolozsvár) (felkészítő tanár: Katona Péter)
Gulyás Alexandra Kozma Ferenc Lőrincz Ádám Kiss Dorina 10. b 11. b 11. b 11. b 6. helyezett csapat
Budai József  Biológia Verseny  
(református középiskolák országos biológia versenye)
(felkészítő tanár: Uherkovich Zoltán)
Nagy Mihály 9. b 1.
Kocsis Balázs Sándor 9. b 2.
Szabó Szonja Zsófia 10. b 3.
Kocsis Janka Ilona 11. b 1.
Mindák Fabiána 11. d 2.
Adorján Dávid 12. b 1.
Czina Péter 12. b 2.

Kémia:

Református Középiskolák Országos Kémia Versenye:

Kiss Dorina (11.B) – 9. helyezés
Balogh Péter (12.B) – 2. helyezés
(Felkészítő tanár: Kuruczné Nagy Andrea)

Matematika:

Matematika OKTV II. fordulóba jutott tanuló:

Tóth Imre (12.B)
Felkészítő tanár: Biróné Kabály Enikő

Arany Dániel matematika verseny II. fordulóba jutott tanulók:

Popovics Petra (9.B)
Szénási Levente (9.B) Felkészítő tanár: Tarsoly-Szabó Katalin
Lipták Attila (10.B) Felkészítő tanár: Biróné Kabály Enikő

Hajdú-Bihar Megyei Matematikaverseny:

Tóth Imre 12. B 1. helyezés
Mihalina Máté 10. B 3. helyezés (Felkészítő tanár: Biróné Kabály Enikő)

Nemzetközi Kenguru Matematikaverseny:

Jakab László 12. B megyei 3. hely (Felkészítő tanár: Biróné Kabály Enikő)
Lőrincz Ádám 11. B megyei 5. hely (Felkészítő tanár: Tarsoly-Szabó Katalin)

Református Iskolák XXVII. Országos Matematikaverseny:

Péli Zsombor 9.B – dicséret
Mihalina Máté 10.B – 3. helyezés
Baski Boglárka 11.B – dicséret
Tóth Imre 12.B – 1. helyezés
(Felkészítő tanárok: Biróné Kabály Enikő és Tarsoly-Szabó Katalin tanárnők)

Fizika:

38. Mikola Sándor Országos Középiskolai Tehetségkutató Fizikaversenyen 2. fordulóba jutott:

Péli Zsombor 9.B (Biróné Kabály Enikő)
Pálfi László 9.B (Biróné Kabály Enikő)

XXIII. Tornyai Sándor Országos Fizikai Feladatmegoldó Verseny:

Mihalina Máté 10.B 3. helyezés (Biróné Kabály Enikő, Bán István)
Tóth Imre 12.B 6. helyezés (Bán István)

Informatika:

Református Gimnáziumok Országos Informatika Versenye

Lipták Attila 10.B 1. helyezés (Peleskey Miklós, Tarsoly-Szabó Katalin)
Baski Boglárka 11.B 5. helyezés (Tarsoly-Szabó Katalin)

Történelem:

Nagy Imre –országos verseny:

A 9. B osztály csapata 3. helyezést ért el, a csapat tagjai: Gyarmati Zalán, Kocsis Balázs és Szabó Barnabás (felkészítő tanár: Szabó Dóra)
A Kosáry Domokos és az „Évszázadok öröksége” versenyeken iskolánk csapatai a 2. fordulóba jutottak. (felkészítő tanárok: Szabó Dóra és Zeöldné Bonyár Beáta)

Angol nyelv:

Reading in English verseny 2018/2019. II. félév:

Kádár Anna Orsolya (9.Ny/D) – 2. helyezett
Lajter Dávid (9.Ny/D) – 2. helyezett – Brno-ban rendezett 12. nemzetközi hangszeres versenyen 1. díj
Bokor Judit (9.Ny/D) – 3. helyezett (tenorkürt)
Bokor Judit a regionális döntőben 5. helyezést ért el. (Felkészítő tanárok: Aryné Kállai Orsolya, Kozma Kornélia tanárnők és Sami Dávid tanár úr)

Testnevelés:

Református Iskolák Országos Torna Versenyén lány tornászcsapatunk 1. helyezést, Diákolimpia döntőben VI. helyezést ért el:

Deác Petra 10.B
Szalóki Lili 10.D
Juhos Dóra 11.D
Máthé Vivien 11.D
Kocsis Janka 11.B
Szeles Evelin 12.B
(Felkészítő tanár: Nagyné Dudik Tünde)

Országos Torna Diákolimpia:

Parácsi Áron 10.A – döntő 7. helyezés
Református Iskolák Országos Torna Versenyén 1. helyezés

Református Iskolák Országos Sakk Versenye:

Czina Péter 12.B
Balogh Péter 12.B
Bácsi Sándor 10.B – csapatban II. helyezés
Szabó Kinga 9.A
Kádár Orsolya Anna 9.Ny
Rácz Eszter Hanna 9.Ny – csapatban III. helyezés
Czina Péter egyéniben I. helyezés


Diákolimpia egyéni amatőr sakkverseny:
Szabó Kinga 9.A – megyei 3. helyezés
Péli Zsombor 9.B – megyei 2. helyezés
(Felkészítő tanár: Pethő Gábor)

Shotokan Karate Országos Diákolimpia döntő:

Jámbor Zsófia 9.B – 6. helyezés
(Felkészítő tanár: Győri István)

Református Iskolák Országos Asztalitenisz Versenye:

Nagy Krisztián Alex – egyéni III. helyezés
(Felkészítő tanár: Rozgonyi Zoltán)

Országúti Kerékpárverseny diákolimpiai országos döntő:

Orosz Bálint 9.A – 1. helyezés
Holczer Péter 9.A – 7. helyezés

Református Iskolák Országos Röplabda Bajnoksága:

lányok: III. helyezés
fiúk: IV. helyezés
(Felkészítő tanár: Barabás Gyöngyi)

Úszás Diákolimpia:

Kinter Márk 12.A – megyei 1. helyezés

Református Iskolák Országos Atlétika Versenye:

A Gimnázium csapata 2. helyezést ért el. (Felkészítő tanárok a Gimnázium testnevelői)