Mi leszek, ha nagy leszek?

Pályaorientációs nap

Iskolánkban idén is megrendeztük a pályaorientációs napot. December 7-én, szombati munkanapon a 10-11-12. évfolyamosok számára változatos, színes előadásokat szerveztünk meghívott előadókkal. Az előadók közül többen iskolánk egykori diákjai voltak, akik szívesen jöttek vissza a refisek közé népszerűsíteni saját szakterületüket. A szakmaiságon túl betekintést nyerhettek diákjaink az előadásokon keresztül, hogy a pálya iránti elköteleződés, a hivatáshoz való alázatos hozzáállás elengedhetetlen feltétele a sikeres életpályának, életútnak.

A következő meghirdetett előadások közül kettőt kellett minden tanulónak választania.  

 1. Dr. Prodán Zsolt (refis volt) – gyermek szívsebész, osztályvezető főorvos
 2. Dr. Sipos Ferenc (refis volt) –  DE Büntetőjogi és Kriminológiai Tanszék adjunktusa
 3. Dr. Tornai Gábor (refis volt) – műszaki, informatika szakterület
 4. Molnár Márton (refis volt) – A Refitől az állami természetvédelemig
 5. Horváth Ivett Szalóme (refis volt) – gyógytornász
 6. Győri Rebeka, Szóládi Áron (refisek voltak) – állatorvosi szakterület
 7. A Református Hittudományi Egyetem bemutatása: hitéleti szakok, tanító szak
 8. Debreceni Járásbíróság szakemberei közreműködésével a jogi, bírói pálya bemutatása
 9. Csoportos pályaorientációs foglalkozás pszichológia szakos egyetemi hallgatók közreműködésével
 10. Református Szeretetszolgálat: önkéntes diakóniai év az érettségi után
 11. A szociális munkás szakterület szépségeinek és nehézségeinek bemutatása
 12. Hogyan legyek vállalkozó?

Legnagyobb érdeklődés a szívsebész főorvos előadása és a vállalkozói téma iránt mutatkozott. Sikeresen zárult a nap, a diákok visszajelzései alapján hasznos információkhoz jutottak, amelyek elősegítik a továbbtanulásukban való döntést.