UT-2017-0015 pályázat

Sikeresen pályáztunk hordozható müon-detektor készítésére az EMMI által meghirdetett „Út a tudományhoz” pályázat keretében. A négy diákból álló kis csoport a DE Fizika Intézetének irányításával önálló mikro-kutatásokba kezdett. Az elméleti háttér megismerése után a résztvevő tanulók: Jakab László, Nagy Sándor, Tóth Imre és Pethő Zsombor egy működő müon detektor elkészítésében vettek részt. Hasznos volt a munka, hiszen nem csak elméleti tudásuk, hanem kézügyességük is sokat fejlődött. A részecskefizika mellett a forrasztás, az elektronika és a technikai megvalósítások nyújtotta kihívással is meg kellett birkózni a fiúknak. A munka még nem ért véget. A detektort diákjaink a jövő tanévben tekinthetik meg és próbálhatják ki, egy projekt-nap keretében. Köszönjük a mentorálást fizikatanáruknak, valamint a DE oktatójának, iskolánk egykori diákjának, Dr. Ujvári Balázsnak és tanítványainak.