Igék az Internátus folyosóin

“Festett igék” címmel kiállítás nyílt április 4-én a Debreceni Református Kollégium Gimnáziumának Internátusában, kapcsolódva a január végén megrendezett, a magyar kultúrának szentelt programsorozathoz. A képek alkotója, Lővey-Pótor Mirjam, iskolánk egykori tanulója, a Biblia igéit állítja művei középpontjába, és ezeket illusztrálja élénk színekkel. A festett igék több hónapon keresztül díszítik majd az internátus lépcsőházának falait. A kiállítás megnyitóján jutalomban részesültek azok a diákok, akik a magyar kultúra hetén rendezett, “A művészet és én” című szelfi-kiállításra küldtek saját képeket: Erős-Joó Kincső, Gál Zsuzsanna és Karsai Janka. Reméljük, a színes igék mellett nap mint nap elhaladva bátorítás, hitet, reményt nyernek az internátusban lakó diákjaink!

(Dr. Gacsályiné Fodor Boglárka)