Idén is megrendeztük a Református Iskolák Országos Matematikaversenyét

Immár 31. alkalommal tartottuk meg ezt a sok kihívást rejtő versenyt. Február 24-én, pénteken 24 református iskola 112 diákja írta meg az egyéni versenyt. Iskolánkat a Nagy Géza Házi Matematikaverseny kiemelkedő tanulói (9. évfolyam: Nagy Anikó, 10. évfolyam: Orovec Zsombor, 11. évfolyam: Nagy Imre, 12. évfolyam: Hegyes József) képviselték.

Az egyéni teljesítmények alapján a Baár-Madas Református Gimnázium bizonyult a legeredményesebbnek. Iskolánkból Nagy Imre II. helyezést ért el, Orovec Zsombor és Hegyes József dicséretet kapott.

Az egyéni verseny alatt a résztvevő tanárok Dr. Kántor Sándorné: „A semmiből egy új, más világot teremtettem”, kiállítással kísért, szakmai előadásán vettek részt.

Szombaton a hagyományokhoz híven jó hangulatú játékos csapatversenyt rendeztünk, amit a Baár-Madas Református Gimnázium csapata nyert meg.

Köszönettel tartozunk a Debreceni Egyetem Matematika Intézete oktatóinak, akik a feladatsorok összeállításában és javításában vettek részt (9. évfolyam: Dr. Herendiné Dr. Kónya Eszter, aki a zsűri elnöke is volt ; 10. évfolyam: Dr. Kántor Sándor; 11. évfolyam: Dr. Remete László; 12. évfolyam: Dr. Kántor Sándorné, lektor: Remeténé Orvos Viola), továbbá Győri Józsefnek, egykori igazgatónknak és Győri Andrásnak, egykori diákunknak.

(Tarsoly-Szabó Katalin munkaközöségvezető)