Kiváló szereplés az Árokszállásy Biológia Versenyen: 2. és 11. hely

A miskolci Földes Ferenc Gimnázium 2024. február 16-17. között 25. alkalommal rendezte meg a Dr. Árokszállásy Zoltán Országos Biológia-Környezetvédelmi Verseny döntőjét. A három korcsoportban indult több száz tanuló közül a II. (9-10. évfolyam) kategóriában jutottak be refis diákok a döntőbe. Itt az iskolát Széles Hanna (10.b) és Szabó Balázs (10.b) képviselte.

A döntő egy 120 pontos feladatsor, és egy 20 pontos (300 fajból összeállított) fajismereti teszt megoldásával kezdődött. Ezután következett a szóbeli, ahol a tanulók még 60 pontot szerezhettek. Diákjaink kiválóan szerepeltek, mivel SZÉLES HANNA A 2., MÍG SZABÓ BALÁZS A 11. HELYEN VÉGZETT a nagyon erős, az OKTV utáni legnagyobb biológia versenyen.

Gratulálunk a diákjainknak, és további sikereket kívánunk!

Uherkovich Zoltán, felkészítő tanár