A ballagás pillanatairól

Ez az ünnepi alkalom minden évben megállásra, emlékezésre és értékelésre hívja nem csupán a búcsúzó végzősöket, hanem a szülőket és a köztünk maradi diáktársakat is. A megható, szoros ölelésben és könnyben gazdag iskolai búcsúzás után a Nagytemplomban folytatódott a délelőtt, ahol igehirdetés a Kollégiumban kapott lelki, tudásbeli és hitbeli kincsek végiggondolására, őrzésére és továbbadására hívott Pál apostol szavai által: “A rád bízott drága kincset őrizd meg a bennünk lakozó Szentlélek által.” (2Tim 1,14). Igazgatónő személyes hangvételű beszéde után legkiválóbb végzős diákjaink részesültek iskolánk díjaiban. Természetesen a a búcsúzú és az alsóbb éves diákok is adtak egymásnak beszédeikben útravaló üzenetet, miközben felidézték a legkedvesebb emlékeiket. A bensőséges hangulatú csendben zendült fel végzősünk, Kovács András orgonajátéka, és a ballagó diákok megindító éneke, amellyel elindultak immár felnőtt életük felé. Isten áldása kísérje őket továbbra is, régi iskolájuk pedig visszavárja őket.

Fotó: Tóth Benjámin és Kenyó László