Egy egykori misszionárius házaspár nyomában a préceszen

Egy rendkívüli alkalomnak lehettek részesei diákjaink a préceszen a Kollégium Baráti Köre, a Hittudományi Egyetem és a Nagytemplomi Gyülekezet közös szervezésében. Dr. Kubassek János geográfus és kutató tartott érdekfeszítő előadást a tragikus sorsú, hódmezővásárhelyi származású misszionárius házaspár életéről. Dr. Cseszkó Gyula és a felesége, Hadady Emma négy gyermekükkel Indonéziában, Észak-Celebesz vidékén végezték rendkívüli szolgálatukat a második világháborút megelőző években egészen 1945-ös tragikus mártírhalálukig.

Nagyon hálásak vagyunk, hogy felkutatta ennek a méltatlanul elfeledett nagyszerű családnak a történetét és életművét. Köszönjük, hogy közvetlen hangvételű előadásán keresztül közel hozta most diákjainkhoz helytállásukat, hogy ők is tanuljanak, erőt merítsenek példamutató hitükből, kitartásukból.

(Fotó: Györfi Máté 11.A)