Beszámoló a biológia terepgyakorlatról (2019. május 12-13.)

2019. május 12-13-án iskolánk 28 biológia tagozatos tanulója (a 10.b, és a 10.d osztályokból) egy két napos terepgyakorlaton vett részt. A kirándulásunk vasárnap reggel a hortobágyi Szálka-halomnál kezdődött, majd a tiszafüredi Tiszavirág Ártéri Tanösvényen folytatódott, ahol megcsodálhattuk a Tisza melletti fűz-nyár ligeterdő élővilágát.

            Kora délután értünk a Répáshuta melletti Pénzpataki Vadászházba, majd megtekintettük a Balla-barlang és a Pénzpataki-víznyelő karsztos formakincsét. Este egy csapatversenyen teszteltük a tanulók tudását. Hétfőn következett a terepgyakorlatunk hosszú túrája: a Bánya-hegy-Három-kő-Nagy-mező útvonalon számos növénnyel és klímazonális társulással találkozhattunk. A diákjaink közben ökológiai-növénytani feladatokat oldottak meg.

            Összességében egy nagyon hasznos két napot töltöttünk a Tisza mellett és a Bükkben, aminek költségeihez a Gimnázium is hozzájárult. A terepgyakorlatot Uherkovich Zoltán és Prill Éva tanárok vezették.