Beszámoló az Árokszállásy Zoltán Országos Biológia-környezetvédelmi Versenyről (2019. február 22-23.)

Február 22-23. között a miskolci Földes Ferenc Gimnázium immár huszonegyedik alkalommal rendezte meg az Árokszállásy Zoltán Országos Biológia Versenyt. Idén több, mint 900 tanuló nevezett be az ország egész területéről hazánk legjobb biológusainak kiírt versenyére. Iskolánkból a decemberi első forduló után három tanuló került be az országos döntőbe: Gulyás Antónia (10.b), Szabó Szonja Zsófia (10. b) a II., míg Kocsis Janka Ilona a III. kategória legjobbjai között versenyezhetett 35 (II.) és 30 (III.) tanuló között.

            A pénteki megnyitó után a tanulók egy 120 pontos, a korábbi éveknél nehezebb feladatsort, és egy 20 pontos fajismereti tesztet oldottak meg. Ezután a szóbeli forduló következett, ahol az egyetemi tanárokból álló bizottságok előtt kellett a diákoknak a 40 tételből álló ismeretanyagról számot adni. A mezőny erejét mutatja, hogy a tavalyi és az idei tanév során az országot képviselő diákolimpikonok (EUSO, IBO) közül öten is a mezőnyben voltak. Az írásbeli nagyon szoros eredményei és a szóbeli után a lányok közül Antónia a 28., Szonja és Janka a 18. helyezést érte el. Külön kiemelhető Szonja 59 pontos szóbeli eredménye (a maximum 60 pont volt). Örülhetünk annak, hogy az ország OKTV utáni legerősebb biológia versenyén idén is szépen helytálltak a diákjaink. További jó tanulást és sikereket kívánunk nekik!