Pillanatképek a tanévnyitóinkról

A címben a többesszám nem véletlen. A járványhelyzet miatt két részletben nyitottuk meg a 2020/21-es tanévet. Augusztus 30-án, vasárnap a kilencedikesek és szüleik ünnepelték velünk az iskolakezdést, másnap reggel pedig felsőbb éves diákjaink. 

Különleges alkalmak voltak ezek. Mindkétszer dr. Fekete Károly, a Tiszántúli Egyházkerület püspöke hirdette Isten Igéjét, kiemelve az Úr iránti hűséget, a munkában való kitartást és a hétköznapokban gyakorolható felelősséget. A hétfői évnyitón köszönt el egykori diákjaitól Győri József, aki közel negyed évszázadon keresztül volt az iskola igazgatója. Gimnáziumunk új vezetője, Ivánné Nagy Bernadett Erzsébet püspök úr köszöntése után székfoglaló beszédében hangsúlyozta, hogy Krisztusnak kell lennie a sarokkőnek iskolánk életében, szükség van az állandó megújulásra, reális célok kitűzésére úgy, hogy közben méltók maradunk elődeinkhez, hagyományainkban, az oktatás modernségében, tehetséggondozásban, európai széleslátókörűségben. Ezen az alkalmon tettek fogadalmat a véglegesített új kollégák, és az iskolánk hagyományainak megfelelően diákpolgárrá avattuk az első tanévet befejezett diákokat.