Fut a refi!

A hétvégi 4. Wizz Air Debrecen Airport Run futóversenyre iskolánkból 218-an neveztek be a diákok és tanárok közül. A napsütéses őszi délelőttön többségük a 2,5km-es távot tette meg, de többen voltak olyanok közöttük, akik további 5km-en bizonyították kitartásukat. Büszkék vagyunk, hogy az iskolák csapatversenyében 3. helyen végzett gimnáziumunk, hiszen belvárosi oktatási intézményként nem egyszerű helyszínt találni az atlétikai mozgásokhoz.  

Iskolánk a lelki nevelés mellett elkötelezett az egészségnevelés fejlesztésében is, mivel az a vágyunk, hogy tanulóink felnőttként is odafigyeljenek egészségükre és jelen legyen a mozgás az életükben. A közös sportolás jó alkalmat adott arra, hogy belekóstolhassanak a közösség megélésének lelkesítő erejébe, egymás támogatásába és a tömegben futás élményébe. Az összefogás eredményeként 150 000 Ft-ot nyert iskolánk, melyet sportszerek vásárlására fordíthatunk.

Köszönjük mindazoknak, akik erősítették csapatunkat és gratulálunk mindenkinek, aki teljesítette a távot!

(BCSM)