Iskolánk tanulói újabb győzelmet arattak a Brassai Crossfit versenyen

Több, mint tíz éve rendezik meg a versenyt a Debreceni SZC Brassai Sámuel Műszaki Technikumban, és az utóbbi három évben mindig a refisek győztek. Egy ilyen erős mezőnyben, ekkora kihívást jelentő feladatok mellett ezt még kimondani is hihetetlen!

A Crossfit verseny nagy mértékben igénybe veszi az erő-állóképességet és a kitartást. A gyakorlatokat – medicinlabda falra dobása, felülés, fekvőtámasz, kötélmászás, kettlebell szakítás fej fölé, dobozra ugrás és húzódzkodás – adott sorrendben kell végrehajtani.

Minden gyakorlatból adott ismétlésszámot végeznek el a versenyzők, ami a feladatok összességét tekintve több, mint 120 ismétlés.

Remélem, hogy a diákjainkkal folytatni tudjuk ezt a szintű versenyzést! SDG

Csapat összesített verseny: I. helyezés

Egyéni I. helyezett: Bencze Márton 12.A

Egyéni II. helyezett: Kozicska Szilárd 12. A

A csapat tagjai: Bencze Márton 12.A, Kozicska Szilárd 12.A, Szeles Sándor 12.B, Tóth Benedek 10. A.

(Varga Viktor testnevelő tanár)